صفحه اصلی / یادگیری سریع برنامه نویسی ،۷ راهکار مهم در رسیدن به شغل

یادگیری سریع برنامه نویسی ،۷ راهکار مهم در رسیدن به شغل

  اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۸  

شاید شما فارغ التحصیل در رشته های آی تی یا مهندسی کامپیوتر باشید، یا یک برنامه نویس متوسط و یا کارآموز در یک شرکت برنامه نویسی، ولی باید بدانید برای یک برنامه نویس یادگیری هیچوقت تمام نمی شوذ.پس باید به روند سرعت یادگیری زبان برنامه نویسی را سرعت ببخشیم.
در ادامه به ۷ راهکار مهم در یادگیری سریع برنامه نویسی اشاره میکنیم :

۱ – یادگیری با تمرین، همیشه در هنگام یادگیری کد ها را نوشته و خروجی را تست کنید
زمانی در حال یادگیری مطالب یا عناوین جدیدی هستید، کدهای جدید را در محیط برنامه نویسی تمرین و خروجی را خودتان رویت کنید. اگر در رسیدن به خروجی مطلوب موفق نشدید هرگز از سعی و تلاش در رسیدن به نتیجه دست بر ندارید. به یاد داشته باشید اولین شکست زمینه ساز شکست های بعدی است!

۲ – در مباحث طولانی درک مطلب کلی بسیار ارزشمند است
در مباحث طولانی که شامل الگوریتم ها و مطالب پایه می شود سعی در درک معنا و مفهوم کلی کنید، این کار کمک بسیار در درک مفاهیم جزیی و مطالب بعدی و مرتبط خواهد شد. دانش آموزانی که در هنگام یادگیری از مطالب ابتدایی یا جزیی میگذرند قطعا در ادامه با مشکل مواجه می شوند. همیشه به یاد داشته باشید زبان های برنامه نویسی برای نوآموزان در ابتدا ثقیل و سخت است.

۳ – کد ها را بنویسید
یادداشت کردن کدها در زمان یادگیری و یا رسیدن به مهارت های جدید در برنامه نویسی میتواند به یادگیری شما کند. اگر چه مانیتورها باریکتر، هارد های زخیره اطلاعات سریعتر و زبان های برنامه نویسی قویتر شده اند اما نوشتن کدها همچنان یکی از موثرترین روش ها در یادگیری برنامه نویسی است.

۴ – کمک بخواهید، شما به کمک احتیاج دارید
با برنامه نویسان با تجربه و با قدرت در ارتباط باشید و در زمانی که از پس مسایل برنبامدید از آنها کمک بخواهید. این فرد میتواند همکار شما یا استاد شما یا فرد دیگری در جای دوری باشد که بتوانید بصورت آنلاین کمک بگیرید.

۵ – از منابع آموزشی آنلاین غافل نشوید
منابع مقالات و فیلم های آموزشی آنلاین میتواند کمک بزرگی در پیشرفت یادگیری و توان برنامه نویسی و حل مسائل شما کند. چه بسا راه هایی از قبل استفاده میکردید، اما با مشاهده منابع جدید الگوریتم های سریع تر و قدرتمند تر در پروژه خود پیدا کنید. از جمله منابع مطرح آموزشی میتوان به youtube stackoverflow و github اشاره نمود.

۶ – کدهای نمونه را فقط کپی نکنید، در آنها تامل کنید
خواندن و کپی کردن کدهای نمونه برای یادگیری آنها کافی نیست برای اتدلال کدهای نمونه باید آنها را پیاده سازی و در نحوه کارکرد آنها فکر کنید. کدهای نمونه راع حلی مناسب در رسیدن به هدف در بخش مورد نظر پروژه شماست ولی تفهیم این کدهای نمونه باعث تقویت ذهنی و استدلالی برنامه نویس می شود.

۷ – در میان رفع خطا استراحت کنید
زمانی که در رفع خطاها دچار مشکل شدید، استراحت فکری چند ساعته می تواند درهای جدید را برای رفع خطا برای مغز شما باز کند. شما میتوانید برای چندین ساعت روی یک خطا تمرکز کنید ولی توجه داشته باشید بعضی مواقع این اصرار روی رفع خطا باعث خستگی و کلافگی می شود.
خطا هیچ جا نمیرود پس شما بروید و با ذهنی قوی تر برگردید.

خلاصه :
خونسریتونو حفظ کنید و با قدرت کد بنویسید!!!

آریاکد میتونه شما را در رسیدن به هدف کمک کنه.

Categorised in: